Katowice, 09 października 2018 r.

Protokół z posiedzenia jury konkursowego XIII Pikniku Malarskiego „Sielskie Klimaty 2018”

Dnia 9 października 2018 roku jury w składzie:

prof. Janusz Karbowniczek, ASP Katowice,

dr Piotr Kossakowski, ASP Katowice,

dr Krzysztof Rzeźniczek, ASP Katowice

mgr Sabina Staniura, z-ca dyrektora ZSP w Bielsku-Białej

dokonało przeglądu dorobku plastycznego XIII pikniku malarskiego „Sielskie Klimaty 2018” i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Kategoria I dzieci do lat 14

I Nagroda Maja Rabsztyn, Chorzów

II Nagroda Paweł Warzecha, Chorzów

III Nagroda Dominika Otręba, Chorzów

Wyróżnienie Natalia Czerniawska, Świętochłowice

Wyróżnienie Paulina Olszewska, Katowice

Wyróżnienie Aldona Brzezowska, Siemianowice Śl.

Wyróżnienie Karolina Nowak, Chorzów

Wyróżnienie Laura Latacz, Świętochłowice

Wyróżnienie Anna Maria Borszcz, Chorzów

Wyróżnienie Barbara Bula, Świętochłowice

Wyróżnienie Hanna Krupa, Chorzów

Wyróżnienie Zofia Wahl, Siemianowice Śl.

Wyróżnienie Błażej Wanke, Zabrze

Wyróżnienie Hanna Marzec, Siemianowice Śl.

Wyróżnienie Emilia Janus, Bytom

Wyróżnienie Dobrawa Słota, Zabrze

Wyróżnienie Maria Paciorek, Chorzów

 

Kategoria II młodzież szkolna od 15 lat

I Nagroda Klaudia Jastrzębska, Chorzów

I Nagroda Anna Sierpień, Katowice

II Nagroda Maja Bochenek, Świętochłowice

III Nagroda Paulina Pyzik, Katowice

Wyróżnienie Igor Żmudzki, Ruda Śląska

Wyróżnienie Krzysztof Kalisz, Ruda Śląska

Wyróżnienie Zofia Witaszczyk, Chorzów

Wyróżnienie Mateusz Matuszczyk, Siemianowice Śl.

 

Kategoria III szkoły artystyczne klasy młodsze: 3-4 OSSP i 1 LP

I Nagroda Natalia Kaftan, Katowice

II Nagroda Marta Żmudzińska, Wodzisław Śląski

III Nagroda Bartosz Dymański, Katowice

Wyróżnienie Wiktoria Klaka, Katowice

Wyróżnienie Kacper Musur, Wodzisław Śląski

Wyróżnienie Magdalena Łuczak, Katowice

 

Kategoria IV szkoły artystyczne klasy starsze: 5-6 OSSP i 2-4 LP

I Nagroda Magdalena Kupka, Katowice

I Nagroda Maciej Zocłoński, Katowice

II Nagroda Patrycja Janiak, Katowice

III Nagroda Nikodem Płaczek, Katowice

Wyróżnienie Aleksandra Typańska, Bielsko-Biała

Wyróżnienie Sonia Okręglicka, Katowice

Wyróżnienie Aleksandra Skura, Katowice

 

Kategoria V OPEN

Wyróżnienie Joanna Turek, Katowice

Wyróżnienie Adrian Gałązka, Ruda Śląska

 

GRAND PRIX: w kategorii szkół nieartystycznych:

Dawid Prokop, Ruda Śląska

 

GRAND PRIX w kategorii szkół artystycznych:

Amelia Palka, Zabrze / klasy młodsze

Oliwia Matlak, Bielsko-Biała / klasy starsze

 

Nagrody Specjalne:

Rodzina Słota, Zabrze

 

Uczestników tegorocznego pleneru było 1068, do oceny przedstawiono 954 prace.
Na wystawie poplenerowej w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach zaprezentowano 405 prac malarskich.

art. plast. Andrzej Makowski – Sekretarz Jury

 

Wręczenie nagród oraz finisaż wystawy odbędzie się w środę 31 października 2018 roku o godzinie 12:00, w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. 1000-lecia).

członkowie Jury:

prof. Janusz Karbowniczek

dr Piotr Kossakowski

dr Krzysztof Rzeźniczek

mgr Sabina Staniura